Nasdaq kukkus reedel järsult

Peeter Koppel 05. veebruar 2001, 10:20

Ühendriikide aktsiaturgudel jõudis lõpule Fedi intresside langetamise järgne suuna otsimine ning turg võttis kursi selgelt allapoole.

Reedel avaldatud tööjõuturu näitajad olid üllatuslikud eelkõige loodud uute töökohtade poolest. Kuigi tööpuudus kerkis 4,2 protsendile, loodi jaanuaris juurde 268 000 uut töökohta, mis on rohkem kui kolm korda oodatust enam.

Selline areng näitab, et USA majandus küll jahtub, kuid tõenäoliselt eeldatust aeglasemalt. See aga muudab tõenäoliseks, et Fed ei jätka agressiivseid intressikärpeid, vaid alandab 20. märtsil baasintressi ?ainult? 25 baaspunkti võrra.

Taoline mõttekäik viiski jaanuaris 12 protsenti kosunud <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_blank'>Nasdaqi üldindeksi</a> reedel 4,39 protsenti allapoole 2660,5 punktile.

Analüütikute hinnangul oli tehnoloogiaaktsiate korrektsioon oodatud, sest eelmise aasta hiilivale börsikrahhile järgnenud kosumine ei olnud fundamentaalselt põhjendatud, mida näitavad ka üha jätkuvad uudised kasumi- ja käibeprognooside kärpimisest.

New Yorgi börsil oli samuti valdavaks emotsiooniks pessimism ning <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_blank'>Dow Jonesi tööstuslik keskmine</a> sulgus 1,09 protsenti allpool 10 864,1 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing