Rannu puhasti muudab Võrtsjärve puhtamaks

08. veebruar 2001, 08:28

Rannu alevi poole tuhande elaniku ning koolimaja, klubi, baari ja lasteaia heitvesi ei reosta enam Võrtsjärve ega Emajõge, sest vald ehitas enam kui kaks miljonit krooni maksva reoveepuhasti, kirjutab Tartu Postimees.

Rannu valla majandusnõunik Maano Koemets tunnistas, et viimased kümme aastat puudusid Rannu alevil puhastusseadmed sootuks. Nõukogudeaegse puhastusjaama käigushoidmine polnud alates üheksakümnendate aastate algusest enam vallale jõukohane.

?Üheksa kortermaja enam kui 500 elaniku tekitatud reovesi voolas küll läbi kolme biotiigi, kuid need polnud piisavalt tõhusad,? rääkis Koemets.

Reoveepuhasti 2,25 miljoni krooni suurusest maksumusest kattis 250 000 krooni Rannu vald ning kaks miljonit keskkonnainvesteeringute keskus (KIK).

Tartumaa keskkonnateenistuse juhataja Jalmar Mandel ütles, et teenistuse andmeil on maakonnas ligi 70 reoveepuhastit alates kinnikasvanud biotiikidest ning lõpetades nüüdisaegsete euronõuetele vastavate puhastitega. Neist enamiku olukord on Mandeli hinnangul väga kehv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing