SLÕL: Minister Padar pakub puskariajajatele katust

12. veebruar 2001, 08:18

Savisaare pildi tulistamise hoogustuva skandaali tingimustes pidas põllumajandusminister Ivari Padar vajalikuks hoobelda sellega, et võtab nädalavahetuseks sohu kaasministritele külmarohuks kaasa puskarit. Hoolimata sellest, et igasugune salaalkoholiga sahkerdamine on Eestis keelatud, pruugivad ministrid seda siiski ega häbene sellega ka avalikult hoobelda, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Nõrgemanärvilistel võiks olukord, kus päeval kavandatakse meetmeid salaviinavastaseks võitluseks ja selgitatakse avalikkusele riigiviina eeliseid, öösel aga kummutatakse puskariplaskut, skisofreeniat tekitada.

Pole põhjust oodata rahvalt erilist seaduskuulekust olukorras, kus ministrid mitte isekeskis, vaid avalikult praalivad seadustele vilistamisega.. Praegusel juhul kehtib topeltmoraal, kus seadused on täitmiseks vaid lihtsurelikele, mitte ülikuile.

Padari juhtum väärib aga kiiret uurimisorganite sekkumist - hooples ta ju terve kuritegeliku keti olemasoluga, mis toodab ja turustab salaalkoholi ning millele ta oma avaldustega riiklikku katust pakub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing