FT: Iirimaa on Brüsselil valesti valitud katseloom

13. veebruar 2001, 11:03

Financil Times kirjutab täna oma juhtkirjas, et just Iirimaa sattumine riigiks, mille suhtes ELi liikmesriigid bloki majanduspoliitika ühtlustamiseks esmakordselt ?ühist mõjutamistaktikat? katsetavad, võib Brüsselile kehvasti kätte tasuda.

Iirimaa on erijuhtum, kirjutab FT, kus probleemid inflatsiooniga pole tingitud mitte majandusprobleemidest, vaid edust. Kogu viimase kümnendi on Iirimaa majandus kasvanud ELi kiireimas tempos.

Nii ongi Iirimaa reaktsioon Brüsseli soovitusele loobuda inflatsiooni ohjamiseks maksukärbete plaanist olnud äkiline ja negatiivne. Iiri rahandusministri Charlie McCreevy sõnul on sekkumine ?alusetu?.

?Me ei ole sugugi ainukesed, kes väidavad, et Iiri majandusmudel töötab. Komisjoni asi on teha oma tööd ja minu asi on kaitsta Iirimaad,? ütles McCreevy, andes selgelt mõista, et ei kavatse ettekirjutust täita.

Iirimaa vastuhakk ei loo liikmesriikide ühise mõjutamispoliitika jaoks head pretsedenti. Kui nüüd väike Iirimaa rahule jäetakse, on edaspidi vähem väljavaateid mõjutada bloki raskekaallasi, näiteks Itaaliat, millel on eelarvekulude kontrollimisega tõsised probleemid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing