Keskerakonna liikmed süüdistavad Savisaart viivitamises

14. veebruar 2001, 08:03

Osa keskerakondlaste hinnangul oleks Edgar Savisaar pidanud oma pildi tulistamisest teada saades kohe selle avalikustama, mitte praegu skandaaliga teistelt probleemidelt tähelepanu kõrvale juhtima, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskerakonna ja algatusgrupi ?Siiri Oviir presidendiks? liikme Silva Tomingase sõnul on talle arusaamatu, miks Savisaar teabe avalikustamisel nii kaua viivitas. ?Muidugi on praegune hetk selles mõttes kasulik, et see tõmbab mitmetelt probleemidelt tähelepanu kõrvale,? nentis Tomingas, kes pidas Savisaare pildi tulistamist ebaeetiliseks ja arusaamatuks.

Savisaar kinnitas esmaspäeval ajakirjanikele, et sai Nursi baasis tema pildi pihta toimunud laskmisest teada umbes kuu pärast toimunut. ?Kuid polnud ühtegi inimest, kes seda siis avalikult tunnistanud oleks,? selgitas Savisaar.

Tomingasega samal arvamusel oli ka riigikogu Keskfraktsiooni liige Kalev Kallo. ?Ma ei annaks hinnangut, kas sellega praegu väljatulemine oli Savisaarele kasulik või mitte,? lausus Kallo.

Keskfraktsiooni liikme Sven Mikseri hinnangul ei seostu omavahel Keskerakonna sees käiv presidendikampaania, muud poliitilised sündmused ja märklauaskandaal.

Tomingase sõnul on Savisaar aga mõjutanud erakonna liikmeid otsustama just enda, mitte aga Siiri Oviiri presidendikandidatuuri kasuks. ?Mul pole praegu piisavalt andmeid, kas Savisaare võtted on kõik eetilised,? tõdes Tomingas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing