Pirita Selverile pommiähvardusi teinud mees pandi kolmeks aastaks türmi

21. veebruar 2001, 08:19

Tallinna linnakohus mõistis kolmeks aastaks vangi mehe, kes läinud suvel tegi Tallinnas värskelt avatud Pirita Selverile mitu pommiähvardust ja püüdis kaupluselt välja pressida miljoneid kroone, kirjutab SL Õhtuleht.

Varem kuus korda kohtulikult karistatud Hermo Taal, 46, kohtuistungil end süüdi ei tunnistanud. Ta väitis, et politsei nabis ta lihtsalt tänaval kinni, kuigi tema polevat kuhugi helistanud ega raha nõudnud. Kohtuotsuse edasikaebamiseks on Taalil aega 10 päeva.

Süüdistuse kohaselt oli aga just Hermo Taal see, kes helistas läinud suve 2., 3., 4., 7., 8., ja 9. juunil mitmest Tallinna taksofonist Pirita Selveri infoletti ja nõudis esmalt 1 000 000, hiljem aga juba 5 000 000 krooni.

Pirita Selveri töötajad kinnitasid kohtus, et Hermo Taali hääl on äärmiselt sarnane pommiähvardusi teinud helistaja häälega.

Samuti esines kohtus tunnistaja, kellel Taal oli palunud valida taksofonis Pirita Selveri numbri. Mees oli palunud telefonitoru endale üle anda, kui kõnele vastab naisterahvas.

Kohus kasutas ka anonüümset tunnistajat leppenimega Artur. Too kinnitas, et ajakirjanduses kirjeldatud pommiähvarduste ajal kiitles Taal seltskonnas, et nende taga on tema isiklikult.

Pommiähvardajale said lõpuks saatuslikuks aga Tallinna turvakaamerad - suuresti tänu neile ta lõpuks avastati.

Lisaks vangistusele mõistis kohus pommiähvardajalt Selveri kasuks välja 55 117 krooni riknenud kauba hüvitamiseks ja täiendava valve palkamiseks tehtud kulutuste katteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing