Parlament kinnistas advokaatide suletud tsunfti reeglid

22. veebruar 2001, 08:26

Vaatamata opositsiooni ja ka mõne valitsusliidu saadiku vastuseisule säilitab uus advokatuuriseadus vandeadvokaatide suletud süsteemi, kuhu noortel juristidel on raske sisse murda, kirjutab Eesti Päevaleht.

43 koalitsioonipoliitiku häälega vastu võetud seadus reguleerib advokaadi kutset ja sätestab advokaadiks saamise piirangud. Keskerakonna saadikud pidasid põhiseaduse vastaseks sätet, mis lubab advokaadina töötada vaid advokaatide kutseühingu, Eesti Advokatuuri liikmel.

Eile hääletamata jätnud reformierakondlane Uno Mereste ütles nädala eest, et kuigi seadus esitati advokaatide teenistuse vähenemise ohu likvideerimiseks, siis parlamendi kohus on luua eeldused, et advokaaditeenused muutuksid inimestele odavamaks ja kättesaadavamaks.

?Advokaatide selts saab reguleerida, kui palju ta endale liikmeid juurde võtab, tagades sellega, et advokaate ei hakka kunagi palju olema ega nende tasud ei lange,? rääkis Mereste. ?Rahva seisukohast tähendab see advokaadi monopoli.?

Mereste sõnul on tööturule ilmumas palju noori juriste, kes piirangute puudumise korral suurendaksid advokaaditeenuste pakkumist ja lepiksid väiksemate tasudega.

Kohtus asjaajamise korral endale advokaadi võtmine käib Mereste sõnul üle jõu mitte ainult keskmisele eestlasele, vaid ka paljudele väikeettevõtjatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing