Nokia aktsia on sel nädalal kukkunud enam kui 10 protsenti

Peeter Koppel 23. veebruar 2001, 12:09

Helsingi börsi suurima kapitalisatsiooniga Nokia aktsia on käesoleval nädalal oma väärtusest kaotanud enam kui 10 protsenti.

Languse on tinginud Siemensi, Philipsi ja Kyocera maailma majanduse jahtumisest tingituna allapoole korrigeeritud mobiiltelefonide müügi kasvuprognoosid. Teiste mobiilitootjate prognooside kärpimine on ka Nokia suhtes käivitanud kuulujutud, nagu oleks ettevõttelt tulemas kasumihoiatus.

Nokia pole siiani neid kuulujutte kommenteerinud. See asjaolu aga seab aktsiahinna edasise surve alla, sest ettevõtte poliitikaks on seniajani olnud kiire reageerimine igasugustele ettevõttega seotud kuulujuttudele.

Kell 12:02 liikus Nokia aktsia Helsingi börsil siiski 1,18 protsendi võrra eilsest sulgemistasemest kõrgemal 25,70 eurol. New Yorgis sulgus Nokia ADR eile arvestuslikult 25,71 eurol.

Tänane tõus on suhteliselt positiivne arvestades asjaolu, et investeerimispank Goldman Sachs kärpis eile Nokia aktsia väljavaateid. Ilmselt on turuosalised võtnud mõttepausi ning üritavad jõuda seisukohale, kas võimalik kasumihoiatus on juba hinda sisse arvestatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing