Eesti Telefon toob uue traadita andmesideteenuse Muugale ja Mähele

26. veebruar 2001, 12:39

'Sellest aastast alustab esimesena Eestis traadita ühenduse pakkumist, mis võimaldab DSL-tehnoloogial põhinevate andmesideteenuste kõrval kasutada ka digitaalset kõnesidet,' teatas ASi Eesti Telefon pressiesindaja Anu Vahtra täna.

'Eesti Telefon soovib lähiaastatel mitmekordistada interneti püsiühenduste kasutajate arvu ja aidata kaasa infoühiskonna arengule Eestis,' ütles Eesti Telefoni juhatuse liige Irina Morozova. 'Uue tehnoloogia maaletoomisega tekib lähitulevikus Eesti Telefoni interneti püsiühenduste kasutamise võimalus ka piirkondades, kuhu Atlas ADSL ühenduste võrk ei ulatu.'

Tänavu käivitab Eesti Telefon pilootsüsteemi Tallinnas Muuga ja Mähe piirkondades. Interneti püsiühenduse pakkumine koos telefoniühendusega on võimalik 2001. aasta maist. Traadita DSLi lahendusega saab klient endale koju raadioterminali, millel on pistikud püsiva võrguühenduse jaoks kiirusega kuni 512 kbit/s ja telefoni jaoks. Seni pakutud traadita sidelahendused on olnud kas kõnesideks nagu RAS 1000 või ainult andmesideks.

Eesti Telefon investeerib traadita interneti püsiühenduste ehitamisse sellel
aastal 20 miljonit krooni.

Uue lahenduse aluseks on tootjafirma <#Airspan Networks=http://www.airspan.com> süsteem AS4000. Uute raadiojuurdepääsuvõrgu lahenduste arendamiseks korraldas Eesti Telefon 2000. aasta algul raadioseadmeid tootvate ja vahendavate firmade vahel võistupakkumise, milles osutus sobivaimaks tootjafirma Airspan Networksi pakutud tehnoloogia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing