Europrügimägi jätab prügila asukad nälga

02. märts 2001, 08:06

Järvamaal eile lõplikult suletud kahel suuremal prügimäel asjade sorteerimisega endale elatist teeninud inimesed peavad nüüd hinge seeshoidmiseks muu koha otsima, sest vastavatud Väätsa europrügilasse nad ei pääse, kirjutab Järva Teataja.

Kolmapäeva õhtupoolikul tegid paidelased Erik ja Ants (nimed muudetud) koos prügilavahi Heino Keerasega (56) Paide prügimäel lõpulõket.

Keerase jutu järgi oli jäätmete seas tuhnijaid mõnel päeval isegi 30 ringis. ?Töötati nagu kombinaadis: mehed panid vanad tünnid lund täis ja tegid tule alla,? rääkis valvur. ?Sealsamas pesti pudelid puhtaks ja siis viidi kokkuostu. Lisaks korjasid prükkarid õllepurke ja plastmassi, sulatasid metalli.?

Pudelikorjaja Ants ei osanud öelda, kuidas ta edaspidi elama hakkab. Parimatel päevadel teenis mees üle 50 krooni, ostis suitsu ja süüa ning elas ilusti ära.

?Eks nüüd tuleb mingi pättus ära teha, siis saab prii leiva peale, tööd nagunii ei leia,» lausus Erik. Uude europrügilasse pudelikorjajal ja tema paarikümnel kaaslasel asja pole, sest sellel on aed ümber. Paljud neist arvavad, et peavad hakkama elumajade ümbrusest ebaausat teenistust otsima.

Järva prefekt Gero Kartau ütles, et prügilate sulgemine ei pruugi veel tähendada varguste kasvu. ?Nende inimeste elulaad, kes prügimägedel elatist hangivad, on teine,? sõnas ta. ?Otsivad endale mingi samalaadse elatusallika, liinivargaid ja röövleid neist ei saa.?

Türi linnavalitsuse linnamajandusosakonna juhataja Hannes Taube ütles, et kes nüüd veel Türi prügilasse Pakamäele jäätmeid ja prahti viib, võib saada trahvi 200 päevapalga ulatuses ehk kuni 10 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing