SLÕL: sidehiid koorib naha

02. märts 2001, 08:28

Kuigi vähemalt paberite järgi Eestis sidemonopolisti enam pole, näitab järjekordne Eesti Telefoni räige hinnatõus, et tegelikult pole see siiski nii, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Poole võrra kallinevad kohaliku kõne tariifid teevad helistamisest eriti eratarbijale üsna kuluka tegevuse. Et firma riigisisese kaugekõne minutihinna alla laseb, on paljudele ükstakama, sest palju sa ikka naabermaakondadega lobised, enamik asju aetakse ikka oma elukoha piires.

Muidugi võib äriloogikale tuginedes öelda, et kel raha pole, ärgu lobisegu. Häirib aga kolossi teerullipoliitika. Kus on lubatud erinevad tavatarbija paketid? Kus on Eesti tarbijakaitse ning miks üks omanikke Eesti riik midagi ei tee?

Ülemaailmse telekomisektori pidevlanguse taustal on oluline tariifide kergitamine kui appikarje, mis peab firma kukru täitmise kindlustama ka siis, kui muud arengu ning tootluse tagamise võimalused on juba ammendunud. Nii lähevad asjad siis, kui turu hõivamine on lõppenud, soodsaid hindasid enam rakendada pole vaja ning välismaisel peremehel enesel on raske aeg ja rahahäda kätte jõudnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing