08. märts 2001, 00:00

Financial Times: Venemaa raudteesüsteem võidakse juba tuleva aasta algupoolel koondada ühte operaatorfirmasse, jättes valitsusele vaid regulatiivse rolli. Venemaa raudteeminister Nikolai Aksjonenko tahab aastaks 2002 luua riigifirma, mille alla kuuluks infrastruktuur ning kauba- ja reisijateveod. Riigi pädevusse jääksid nt tariifid ja ohutuse tagamine. Erakapitali tahab minister kaasata kaubavedudesse, suurendades eraoperaatoritele kuuluvate kaubarongide osakaalu 21-lt 60le. Arvestades, et raudteel töötab 2 miljonit inimest, ei peaks reformid kulgema liiga kiiresti, leiab minister. Mullu sai raudtee kaubavedudest 52 mld rubla (1,8 mld dollarit) kasumit, samas oli kahjum reisijateveost 26 mld rubla.

Svenska Dagbladet: USA majandus tuleb järsult maa peale. See mõjutab Rootsit negatiivsemalt kui paljusid teisi Euroopa riike, ennustab Skandinaviska Enskilda Banken (SEB). Sellest hoolimata maandub Rootsi majandus pehmelt: nõrk kroon soodustab eksporti, tugev seis on tööhõive alal ja maksude alanemine suurendavad elanike sissetulekuid. Negatiivne mõju on tingitud suurest kaubavahetusest, rootslaste ulatuslikest aktsiainvesteeringutest ja börsist, kus domineerivad tehnoloogiasektori aktsiad. Rootsi on aga paremas seisus, kuna elanike säästud on suuremad ning Rootsi IT-sektori investeeringud ei vähene ilmselt sama kiires tempos kui USAs.

SEB alandab Rootsi majanduskasvu prognoosi tänavu 3 le ning USA prognoosi 1,6le.

Kauppalehti: Soome statistikaameti andmeil tegutses Soomes mullu 220 000 ettevõtet ehk samapalju kui 10 aastat tagasi. Soome ettevõtjate esindaja Jussi Jär-ventausi hinnangul on firmade juurdekasvu pidurdumine praeguses majandusseisus halb näitaja: firmade arvu kasvu peetakse oluliseks nii majanduskasvu, tööhõive kui majanduse struktuuri uuenemise seisukohast. Põhjus on ses, et Soomes on piisavalt võimalust saada kõrgepalgalist palgatööd. Ettevõtlust ei soosi ka kartus ebaõnnestuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing