Kaks Diveci põhjal algatud haldusasja said kohtuotsuse

07. märts 2001, 12:24

Divecist 1999. aasta suvel võetud materjalide alusel algatatud haldusasjadest on praeguseni lahenduse leidnud vaid kaks. 'Haldusasi küll, aga sisuliselt on tegemist maksupettusega,' selgitas maksuamet peadirektor Aivar Sõerd.

Märtsis jättis Tartu Ringkonnakohus rahuldamata AS Puhastusimpordi apellatsioonkaebuse, mis tähendab, et Puhastusimport peab tasuma maksuametile täiendavalt käibemaksu koos intressidega 94 238 kr ja tulumaksu koos intressidega 132 082 kr.

Maksuhaldur määras Puhastusimpordile täiendavad maksutasumised OÜga Alfainvest tehtud fiktiivsete tehingute alusel. Alfainvest on üks osapool ka keskkriminaalpolitsei poolt algatatud kriminaalasjas OÜ Novecento tegevuse uurimiseks, läbi mille on fiktiivseid tehinguid teinud Ekspress Grupiga seotud firmad.

Tartu Halduskohus jättis veebruari lõpus rahuldamata AS KEK Tradingu kaebuse Viljandi Maksuameti suhtes. Viimane nõuab KEK Tradingult täiendavat tulumaksu 1997-1999 aastate eest 1,7 miljonit krooni. Nõudmise aluseks on tehingud KEK Tradingu ja Inter Incurance Ltd. vahel. Kuna tegemist on I astme kohtuotsusega, siis vaidlus jätkub.

Mitu Diveci materjalide põhjal algatatud juurdlust on pooleli ka Tallinna politseiprefektuuris.

'See on läbimurre, esimene pretsedent on ülioluline. Nüüd peaks hakkama teised asjad järjest lahenema,' lausus maksuameti peadirektor Aivar Sõerd. Revisjone on Divecist leitud materjalide põhjal lõpetatud 91, algatatud on 233 revisjoni.

Tulumaksu on määratud 22,3 mln kr, käibemaksu 70,2 mln kr ja intresse 20,6 mln kr. Sisse nõutud on seni marginaalne summa, 12 mln kr, lausus Sõerd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing