President: Hongkong ja Eesti on paljuski sarnased

09. märts 2001, 14:51

President Lennart Meri kohtus täna keskpäeval Hongkongi erihalduspiirkonna esimehe Tung Chee Hwaga, kellega kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Hongkongi vahel on palju sarnast, alates liberaalsest rahapoliitikast, maksusüsteemist kuni selleni, et nii Eesti kui ka Hongkong on suurema piirkonna keskused. Tung Chee Hwa avaldas tunnustust Eestile ja president Merile kümne aasta jooksul saavutatud edusammude puhul.

President Meri sõnul on Eesti ja Hongkong nagu ühe keti kaks äärmist lüli ja need lülid saab kenasti ja lihtsasti ühendada.

Pikemalt peatuti tänasel kohtumisel Eesti ja Hongkongi vahelise transpordi küsimusel, räägiti nii kaupade liikumise kui ka turismi teemal. Eesti president ja Hongkongi valitsusjuht tõdesid hea meelega, et suvel saabub Eestisse visiidile Hongkongi majandusminister ja kirjutatakse alla Eesti ja Hongkongi vaheline lennundusleping.

Kohtumisel osales ka Hongkongi kaubandus- ja tööstusminister Cau Tak-hay, kes kinnitas Hongkongi ettevõtjate suurt huvi Eesti vastu ja avaldas tunnustust Eesti aukonsul Jeffrey Lam Kin Fungile tehtud tutvustustöö eest.

President Meri avaldas head meelt Hongkongi ettevõtjate Eesti-huvi üle ja kutsus võõrustajaid vastukülaskäigule Eestisse.

Hongkongis asub maailma üks suurimaid sadamaid ning täna pärastlõunal käis president Hutchisoni rahvusvahelises sadamas, kus sadama direktor Mark Jack tutvustas konteinerterminali tööd. President Meri sõnul on Hongkongi sadamal ja Eesti sadamatel palju teinteisele õpetada ja teineteiselt õppida ja kutsus neid Eestisse Läänemere-äärsete võimalustega tutvuma.

Täna õhtul pakub Hongkongi kaubanduskoda president Meri auks õhtusöögi, kus
president Lennart Meri ja majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso
tutvustavad Eesti ekspordivõimalusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing