Euroopa infotehnoloogia auhind ootab pretendente

Inno Tähismaa 12. märts 2001, 10:39

Euroopa 2002. aasta infotehnoloogia IST auhind otsib Euroopa Liidu liikmesriikidest, assotsieerunud riikidest ja ?veitsist pretendente innovatiivseima ja teedrajavaima infotehnoloogia toote auhinnale, teatas ELi innovatsioonikeskuse esindaja.

Auhinna väljaandmise eesmärk on leida ja tutvustada erakordsetel ideedel ja teadusliku uurimistöö tulemustel baseeruvaid tooteid. Auhind tõstab esile suure turupotentsiaaliga lahendusi, tõhustades nii ka Euroopa IT tööstuse globaalset konkurentsivõimet.

Osalemisavalduste esitamise tähtaeg on 15. mai 2001 ja kogu vajalik lisainfo on kättesaadav <#internetis=http://www.it-prize.org>.

Euroopa IST auhinna väljaandmist toetab Euroopa Liidu Infoühiskonna tehnoloogiate programm. Ligi 700 000 euro (11 mld kr) auhinnafond jaguneb kahekümneks 5 000 euroseks preemiaks ja kolmeks 200 000 euroseks peaauhinnaks. Viimased antakse välja Euroopa Infoühiskonna tehnoloogiate konverentsil IST 2001.

Preemiasummad pole kaugeltki peamine põhjus, miks ettevõtted ja organisatsioonid peaksid Euroopa IST auhinna konkursil osalema. Märksa olulisem on võitjatele osaks saav tunnustatus ning seeläbi tekkiv kõrgendatud huvi nende toodete vastu.

Euroopa IST auhind on maailmas tunnustatud auhind, mida on välja antud enam kui viis aastat. Eelmisel aastal osalesid konkursil enam kui 200 toodet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing