Põhjamaades rakendub Schengeni konventsioon

21. märts 2001, 11:38

Alates 25. märtsist rakendab Soome koos teiste Põhjamaade - Islandi, Norra, Rootsi ja Taaniga Schengeni konventsiooni kohast viisa- ja piirikontrollimenetlust. Seega sellest päevast alates hõlmab Schengeni viisaruum kõik Euroopa Liidu maad + Island ja Norra ning v. a. Suurbritannia ja Iirimaa, teatas Soome saatkonna pressiosakond.

Schengeni viisaruumi kuuluvate maade omavahelisi piire ületades ei toimu enam passikontrolli. Aeg-ajalt võib esineda pistelist kontrolli. Schengeni viisaruumi välispiire ületava reisijatevoo kontrollimisel rakendatakse ühtset piirikontrolli süsteemi.

Schengeni lepinguga ühinenud riigid on kooskõlastanud viisanõuded, mis tähendab, et liikmesriikidel on ühtne nimekiri viisavabadest ja viisakohustuslikest riikidest. Senini Soome ja teiste Põhjamaade kohta kehtinud nõue, mille kohaselt sai viisavabalt vastaval maal viibida maksimaalselt 90 päeva kuue kuu jooksul, laieneb nüüd kogu Schengeni viisaruumile.

Uudiseks on see, et seda 90 päeva hakatakse nüüd lugema ettepoole pärast esimest sisenemist Schengeni viisaruumi kuuluvasse riiki pärast 25. märtsi.

Eestis elavatel teiste riikide kodanikel, kellel ei ole senini õigust viisavabalt reisida, oleks hea meeles pidada, et Schengeni viisa annab õiguse siseneda kõikidesse konventsiooniga ühinenud riikidesse. Viisa annab tavaliselt välja põhisihtkohariigi konsulaaresindus, kui sellist põhisihtkohariiki ei ole, siis esimese külastatava maa esindus.

Soome saabudes peab viisakohustuslik isik esitama kehtiva reisidokumendi, viisa ja kehtiva, kogu reisi perioodi katva reisikindlustuspoliisi. Sellele lisaks peab tal olema reisil toimetulekuks vajalik raha, millest piisaks kojusõiduks või siis edasisõiduks kolmandasse riiki. Selleks vajaliku sõidupileti olemasolu vähendab toimetulekuks vajaliku raha hulka.

Reisijad, kes seni Helsingi Vantaa lennujaama transiitsaali kaudu otse Euroopasse on lennanud, peavad nüüd lennukiga Tallinnast või mõnest muust Schengeni lepinguga mitteühinenud riigist saabudes läbima passikontrolli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing