Fjuk: GIBBi leping samaväärne raudtee ääres rohtu sööva lehma pildiga

Inno Tähismaa 23. märts 2001, 16:48

Majandusministeerium sõlmis nõustamisfirmaga GIBB lepingu, mille sisu võrdub raudtee kõrval rohtu sööva lehma pildiga, kommenteeris eile õhtul TV3 saate Kahvel sõlmitud lepingut Erastamisagentuuri nõukogu liige Ignar Fjuk.

'Samahästi oleks võinud GIBB saata Eestisse pildi raudtee kõrval rohtu söövast lehmast,' ütles Fjuk.

Fjuk ütles täna mega.ee-le, et leping, mis GIBBiga tehti, oli vildakas. Fjuki sõnul oli seal küll loetletud, mida GIBB peab tegema, kuid seda, mis juhtub siis, kui ta ei tee seda, seal kirjas polnud.

Fjuki sõnul polnud GIBBi üldse esialgsete pakkujate hulgas. Konkursil oli kolm pakkujat, kellest ükski ei olnud GIBB, ütles Fjuk. 'Arutelus pärast ettekandeid leiti nõukogus, et kõik nõustamispakkujad on võrdväärsed, erinev oli vaid hind. Kuid ka kõige kõrgema pakkumuse hind ei olnud nii kõrge, kui see on GIBBil.'

Fjuki sõnul ei olnud GIBBi puhul hinda võimalik öelda, sest leping oli selliselt koostatud, et kogu nõustamispaketi hind võis olla erinev. On räägitud 70-80 miljonist, 140 miljonist ja kahesajast miljonist. See kõik oleneb, kas makstakse vaid ostuhinna järgi, investeeringute või tulevaste investeeringute pealt. Lepingus oli kirjas, et lõplik hind pannakse paika läbirääkimistel, rääkis Fjuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing