RaPose osanikud likvideerivad firma

Inno Tähismaa 23. märts 2001, 15:26

Eesti ühe vanema firma, 1992. aastal asutatud ASi RaPos osanikud otsustasid firma likvideerida.

RaPose (Rahva Postiteenuse AS) nõukogu liige Marek Strandberg ütles, et ettevõte ei suuda tegevust jätkata, kuna firmale ollakse niipalju võlgu, et jätkata pole enam võimalik. Kokku ulatub teiste firmade võlg 1-1,5 miljoni kroonini.

'See on nagu nakkus. Nagu suu- ja sõrataud,' iseloomustas Strandberg kroonilist võlgujäämist. Ta tunnistas, et firma kassas sularaha pole ja töötajatele enam palka välja maksta ei saa.

RaPose likvideerimise otsus tuli vahetult pärast seda, kui firma suurim klient Päevaleht lõpetas mõned nädalad tagasi RaPoselt kojukandeteenuse tellimise. AS Päevaleht on samas RaPose suurimaid võlgnikke, lehe võlg ulatub poole miljoni kroonini. RaPos on esitanud Päevalehe vastu kohtusse kaks hagi ja need on menetlemisel.

Hagid puudutavad võlgnevust ja asjaolu, et ASil Päevaleht puudub juba kaks aastat volitatud esindaja, mistõttu ei saa AS Päevaleht lepinguid katkestada.

RaPose-Päevalehe vaidluse teeb pikantseks asjaolu, et läbi valdusfirma OÜ Vivarone 50% Päevalehe osanik Jaan Manitski on ise ka RaPose osanik.

RaPose palgal on ligi 400 kojukandjat. Kõigile klientidele teatatakse firma likvideerimisest, lubas Strandberg.

Firma kuukäive oli veidi üle miljoni krooni, Päevalehe osa sellest oli 500-700 tuhat.

RaPose teine nõukogu liige on Agu Kivimägi. Firma aktsiakapital on pisut üle 2 miljoni krooni, selle ettevõtte osanikud kaotavad. Firma töötas jooksva väikse kasumiga, firmat juhtis Ülo Kukk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing