Innovaatika Euroopa kongressil Tallinnas esindatud 20 000 ettevõtet

23. märts 2001, 18:01

Tuleval aastal Tallinnas toimuv Rahvusvaheline Teadusparkide Assotsiatsiooni Euroopa kongress esindab delegaatide kaudu kaudu 20 000 Euroopa ettevõtet.

Rahvusvahelise Teadusparkide Assotsiatsiooni direktorite nõukogu liikme, Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonikeskuse tegevdirektori Raivo Tamkivi sõnul valiti Tallinn kongressi korraldamiskohaks põhikonkurendi Sevilla ees. Tamkivi kinnitusel on üle maailma tegutsevate teadusparkide ja innovatsioonikeskustega seotud umbes 40 000 ettevõtet, neist pooled Euroopas. Assotsiatsiooni kuulub kokku 230 teadusparki.

?Kongressil on meie teadus- ja tehnoloogiamahukatel ettevõtetel võimalus luua kontakte välispartneritega,? ütles Tamkivi.

Eesti korraldaja sõnul peetakse kongressil ettekandeid ja korraldatakse seminare. Ürituse peateemat ei ole veel määratud, kuid ettepaneku kohaselt seotakse peateema nn üleminekumaade tehnoloogia- ja innovaatikaküsimustega.

Tänavu juunis Hispaanias toimuval ülemaailmsel teadusparkide assotsiatsiooni kongressil on peateemaks ?Teadus- ja tehnoloogiapargid teadmistepõhises ja digitaalses majanduses.?

Eestis tegutseb seni Tartu teaduspark, kus on 30 firmat. Veel 10 firmat kasutavad teaduspargi teenuseid. Valdkondadeks on laserid ja elektroonika, biotehnoloogia, keemia ja arvutitarkvara. Tamkivi sõnul on loomisel ka Tallinna teaduspark, kus põhisuundadeks saavad infotehnoloogia ning materjalitehnoloogia ja tootearendus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing