SAS Radissonis arutatakse kaardipettusi

28. märts 2001, 11:20

VISA ja Eesti Ühispanga eestvõtmisel toimub täna ja homme SAS Radissoni konverentsikeskuses foorum Partnerid pettuse vastu, kus Balti- ja Põhjamaade pangad arutavad ühiseid kaardipettustega seotud küsimusi.

Foorumi teemadeks on efektiivne kaardipettuste jälgimine, informatsiooni jagamine pankade vahel, investeeringud uutesse tehnoloogiatesse, parimate tavade järgimine ning koostöö VISAga.

Kaardipettused takistavad kogu maksesüsteemi arengut ning võivad viia selle kui terviku maine alla. Kesk-Euroopa, Kesk-Ida ja Aafrika regioonides on kaardipettuste arv tunduvalt vähenenud, kuid VISA ja Eesti pangad on võtnud eesmärgiks seda protsenti veelgi vähendada.

Ühe olulisema arengusuunana ja kaartide turvalisust suurendava projektina näevad pangad ja VISA protsessorkaartide arengut kogu maailmas. Selle tehnoloogia arendamisega on rahvusvahelised kaardiorganisatsioonid tegelnud juba aastatid.

Tänaseks on välja töötatud ja realiseerimisel ajakava, mille kohaselt läheb kogu maailm üle protsessorkaartidele aastaks 2006. Eesti pangad alusatsid vastava projekti kallal tööd möödunud aasta alguses ning plaanivad üleminekut maksesüsteemides juba alates järgmise aasta algusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing