Võimuliit külmutab remondi Laari naasmiseni Vahemere äärest

29. märts 2001, 08:24

Koalitsioonipoliitikute hinnangul ei käivitu Mart Laari kukkuva reitinguga kabineti värskenduskuur enne uut nädalat, kui peaminister saabub Maltalt ja Itaaliast ning riigikogu koguneb istungjärgule, kirjutab Postimees.

?Mingeid uusi nimesid välja öelda on praegu äärmiselt tormakas, sest ka otsust valitsusremondi tegemiseks pole,? ütles Mõõdukate peasekretär Tõnu Kõiv.

Uute kandidaatide väljakäimine seaks tema sõnul praegu töötavad ministrid ülearuse pinge alla ning viiks tule alla ka väljakäidavad mehed või naised.

Majandusminister Pärnoja lahkumise või jäämise küsimust ei kavatsegi Mõõdukad asuda otsustama enne kahe tingimuse täitmist - Eesti Raudtee erastamise lõpuleviimist ja Pärnoja poolt kapole raudteemüügi uurimiseks esitatud avalduse uurimistulemuse selgumist.

Reformierakonna fraktsiooni juht Jürgen Ligi pidas teleintervjuus täiesti õhust võetuks väiteid, nagu oleks teede- ja sideministeeriumi ning majandusministeeriumi ühendamisel saadava liidu juhtimiseks juba olemas kandidaat, Isamaaliitu kuuluv peaministri majandusnõunik Kersti Kaljulaid.

Valitsusparteide sisemise tasakaalu loogika annaks liitministeeriumi juhi koha hoopis Mõõdukatele, kel aga puudub enesestmõistetav kandidaat. Meedias esinenud teedeministri nõuniku Ardo Ojasalu nime ei pea poliitallikad tõsiseltvõetavaks, sest erakonnasiseselt võib tõusta olulisi etteheiteid tema tööle riigi esindajana raudtee erastamise protsessis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing