BRS plaanib raudtee ostuks võtta hiigellaenu

30. märts 2001, 08:26

Raudtee erastamiseks läbirääkimisi pidav Baltic Rail Service (BRS) kavatseb raudtee ostuks ja hilisemaks rahastamiseks võtta 1,33 miljardit krooni laenu, kirjutab Postimees.

Laenu plaanib erastaja võtta Hansapanga ja Swedbanki eestvedamisel moodustatavast laenusündikaadist, mille koosseis peaks täpsustuma aprillis.

Hansabank Marketsi investeerimispanganduse osakonna juhi Tõnu Pekki sõnul pole sündikaadi võimalikud partnerid Hypo-Vereinsbank ja LB Kiel oma lõplikku otsust osaluse kohta veel teinud.

Peki hinnangul ulatub laenu kogusumma 85 miljoni euroni ning see on ilmselt üks suuremaid finantseeringuid, milles Eesti pangad on kunagi osalenud.

BRS pakkus raudtee 66protsendilise osaluse eest miljard krooni. Ettevõte kavatseb investeerida kümne aasta jooksul 4,7 miljardit krooni ja maksta dividende 4,2 miljardit krooni. Riigile jääva osa soovib BRS tulevikus välja osta 515 miljoni krooni eest.

BRSi juhatuse esimehe Edward A. Burkhardti kinnitusel suurendavad omanikud proportsionaalselt omakapitali 440 miljoni kroonini ning üle jäänud raha nii ostuks kui investeeringuteks laenatakse. Praegu on BRSi osakapital vaid 40 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing