SL Bussiliinide juht tunnistab valeandmete esitamist ühistranspordi konkursil

03. aprill 2001, 10:25

SL Bussiliinide juhataja Urmas Reigo tunnistab, et Savolinja OY sai Tallinna ühistranspordi konkursi võitnud SL Bussiliinide omanikuks alles pärast konkursi lõppu.

Reigo sõnul oli tema poolt konkursile esitatud dokumentides kirjas, et Vendlid Investi 100protsendiline omanik on Soome bussifirma Savolinja OY. Samas kinnitati Reigo väitel Savolinja OY omandisuhe alles pärast Tallinna ühistranspordi konkursi lõppu, kui linna poolt parimaks tunnistatud Vendlid Invest registreeriti ümber SL Bussiliinideks.

Savolinja OY liiklusdirektor Tuomo Hankkanen kinnitas, et Savolinja OY on seotud Tallinna liinikonkursi võitnud pakkumisega. Ta ei soovinud aga täpsustada Savolinja OY omandisuhteid SL Bussiliinide ja Vendlid Investiga.

SL Bussiliinide (Vendlid Invest) pakkumine tunnistati aasta alguses parimaks Mustamäe ja Õismäe liinigrupile tehtud pakkumiste hulgast. Konkursil osalemiseks vajaliku nõude, vähemalt kolme aastane kogemus linna ühistranspordi korraldamises, täitmiseks väitis Vendlid Invest pakkumisdokumentides, et firma omanikuks on Soome üks suurimaid bussifirmasid Savolinja OY.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing