Rahvusooper tahab remondiks 310 miljonit

04. aprill 2001, 08:11

Rahvusooper Estonia kavatseb riigilt teatrimaja korrastamiseks küsida 310 miljonit krooni, et ehitada 1000 kohaga saal ning remontida 50 aastat korralikult hooldamata hoone 90. juubeliks 2003.aastal, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie mure on tõsine ? nelja aastaga on remondieelarve 15 korda vähenenud ja tänavuse summa eest pole peaaegu midagi võimalik teha,? ütles Estonia haldusdirektor Toivo Erilt.

Tänavu eraldas riik ooperimaja remondikuluks miljon krooni.

?Hetkel on finantseerimine lahendamata. Me ei ole veel kellelegi kirjutanud, aga hakkame kirjutama,? rääkis Erilt. ?Meil on eelmisest aastast pooleli välisviimistlustööd, mida me ei saa lõpetada, sest tööde maht oli oodatust suurem ja keerulisem, aga selleks aastaks lubatud viis miljonit remondiraha kahanes miljonile kroonile.?

Toetusfondi asutada või piletihinda tõsta teater ei kavatse, ka ei taha teatrijuhid laenu võtta, sest pole kindlad, et suudavad selle tagasi maksta.

Estonia nõukogu heaks kiidetud tehniline arenguplaan näeb ette lähiaastatel pööningute ja keldrite ning siseõue kasutuselevõtu, mis annaks teatrile kolmandiku võrra lisapinda. Pööningule on kavandatud töökabinetid, vastuvõturuumid ja katlamaja, keldrisse söögikoht, siseõue proovisaalid ning parkla.

Kultuuriministeeriumi avalike suhete nõuniku Reet Weidebaumi sõnul on raskes seisus kõik Eesti kultuuriobjektid ja Estonia pole erand. ?Kultuuriministeerium ei näe tänavu mingit võimalust Estonia puhul remondisummat suurendada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing