Mart Laari majaehitaja maksupettus tõestatud

09. aprill 2001, 08:30

Maksuameti uurimine kinnitas, et peaminister Mart Laari tulevast kodu Tallinnas ehitanud firma TVS Partnerid maksis töötajatele ümbrikupalka, ning nüüd nõuab riik firmalt saamata jäänud tulu väljamaksmist, kirjutab Postimees.

Postimehe andmetel ei suutnud maksuamet viis kuud väldanud uurimise käigus siiski tuvastada laialdast maksupettust ehitusfirmas TVS Partnerid. Revisjoni kaalukeelteks jäid kaks ehitajat, kes julgesid Postimehele mullu novembris oma nime all rääkida, et said kolm kuud Laari tulevases kodus Ao tänaval krohvimis- ja elektritööde eest palka lepinguta ning otse pihu peale.

Seetõttu tegi maksuamet firmale TVS Partnerid esildise ainult nende meeste ümbrikupalkadelt riigile tasumata jäänud tulu- ja sotsiaalmaksu väljanõudmiseks. Väidetavalt küünib summa veidi üle kümne tuhande krooni.

Ehkki Postimeest nõustanud majanduspolitseinike hinnangul piisaks sellisest tulemusest TVS Partnerid tegevuse suhtes kriminaalmenetluse algatamiseks, pole maksuamet seda võimalust veel kaalunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing