Reklaamifirma ajab pankrotti Koonderakonda

17. aprill 2001, 08:05

Reklaamifirma Positive lubab Koonderakonna maksmata võlgade eest pankrotti ajada ning on selleks juba esitanud erakonna vastu kaks pankrotihoiatust ja kavatseb kolmandaga kohtusse pöörduda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Paljud ütlevad, et partei ei saa pankrotti minna,? ütles Positive nõukogu esimees Mart Pirita. ?Partei on aga mittetulundusühing ning läheb täpselt samamoodi pankrotti nagu mõni firma.?

Positive väitel on Koonderakond neile kahe aasta taguse riigikogu valimiste kampaania eest võlgu ligi pool miljonit krooni.

?Korraldasime kogu nende valimiskampaania,? ütles Pirita. ?Ja meil on olemas tollal Koonderakonna rahakassa juures olnud Ants Leemetsa kooskõlastused kõikidele summadele, mis erakond meile maksma pidi.?

Koonderakonna esimehe Märt Kubo sõnul ei ole aga Positive esitanud neile seni ühtegi juriidiliselt vett pidavat dokumenti, et partei reklaamifirmale võlgu oleks.

?Ma ei kahtlegi selles, et Positive Koonderakonna valimiskampaania korraldas, kuid igal rahanõudel peab olema juriidiline alus,? lausus Kubo.

Koonderakonna esimees sõnas, et kui Positive esitab neile dokumendid, millest nähtub, et partei tõesti võlgu on, siis nad seda ei eita ning maksavad võla ära.

Kubo ei välista, et Koonderakonna endine peasekretär ja valimisstaabi juht, praegu Reformierakonda kuuluv Tallinna abilinnapea Ants Leemets on reklaamifirmaga Koonderakonna nimel nurgataguseid lepinguid sõlminud. ?Koonderakond nende eest ei vastuta,? rõhutas Kubo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing