Keskerakond: kolmikliit eirab elementaareid õigusriigi tavasid

19. aprill 2001, 17:13

Keskerakond on hämmingus, et peaminister Mart Laari juhitav valitsuskoalitsioon, kes pommiähvardusi tegevatest lastest tahab kriminaalkurjategijad teha, ei soovi algatada uurimiskomisjoni uurimaks peaministri ja teiste kõrgete riigiametnike tegevust ja rolli 1999. aasta kevadel Nursipalus kaitseväe harjutusväljakul toimunud tulistamisskandaalis, kirjutatakse Keskerakonna pressiteates.

Keskerakonna arvates on tegemist selge sooviga mätsida kinni äärmiselt ebaeetiline ja küüniline tegu ning vältida seega ka hinnagu andmist sellega seotud inimestele. Võib vaid oletada, et uurimisraportis on varjatud ehk muudki, mis parlamendikomisjoni eest varjule ei jääks.

Lisaks on selgunud ka kahetsusväärne asjaolu, et major Einar Laigna poolt koostatud raport ei ole objektiine ning täielik, kuna selles ei kajastu näiteks fakt, et toonane Riigikantselei Koordinatsioonibüroo direktor Eerik-Niiles Kross oli alates 23.veebruarist kuni detsembrini 1999.a. kaitseväe tegevteenistuses. Viimane lükkab nimelt ümber seni väidetu, et kaitsevägi nimetatud vahejuhtumis ei osalenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing