Tartu Maamessil väljas masinad

20. aprill 2001, 08:13

Eile Tartu Näituste messikeskuses alanud Eesti suurimal maamessil tutvustab rohkem kui poolteistsada firmat nii metsa- kui ka põllumasinaid, farmitehnikat, seemneid ja istikuid, kirjutab Tartu Postimees.

Nelikmessi moodustavad üheksas põllumajandusmess Agro Tartu 2001, seitsmes metsandusmess Mets 2001, kolmas aiandusnäitus ?Aias ja õues? ning seitsmes Tartu toidumess.

?Mitte ühelgi varasel maamessil pole olnud nii palju tehnikat,? iseloomustas üheksandat maateemalist messi ASi Tartu Näitused tegevdirektor Alo Pettai. ?Ka messi aianduse ja toidu pool on tublisti kosunud.?

Huvi maamessi vastu suureneb aasta-aastalt, seda nii külastajate kui ka osalejate poolelt. Tänavusel maamessil osaleb 162 firmat, mullu oli neid 145.

Pettai lisas, et maamess on kasvanud juba nii suureks, et korraldajaid hakkab kummitama ruumipuudus. See on ka üks põhjus, miks pole seni väljas tõuloomi.

Tartu Põllumeeste Liidu juhataja Jaan Sõrra pakkus boksi külastajatele Metsakohina silti kandvast suurest pudelist kasemahla. ?Mul on õiget metsakohinat ka,? kinnitas Sõrra, ?põllumajandusminister juba proovis.?

Laupäeva pärastlõunani kestval messil viivad Eesti tuntud spetsialistid läbi seminare ja teabeüritusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing