Laisklemine on pikaealisuse saladus

Inno Tähismaa 20. aprill 2001, 10:23

Saksa teadlased kuulutavad häid uudiseid miljonitele laiskadele, kes tunnevad süümepiinu ja hirmu, sest ei viitsi end terveks ja õnnelikuks joosta, vaid eelistavad pikutada ja magada, kirjutab SL Õhtuleht.

Hiljaaegu avaldatud uurimistöö «Laiskuse rõõmust» (Vom Glück der Faulheit) kaasautor professor Peter Axt väidab, et sihitu laisklemine on vajalik vastumürk igapäevastressile ja koguni pikaealisuse saladus. «Inimestel, kes pigem vedelevad võrkkiiges kui jooksevad maratoni, või kes lasevad pärast lõunat silma looja, selle asemel, et squashi mängida, on paremad väljavaated kaua elada,» kinnitab Axt.

Axt lisab siiski, et tervislik on mõõdukas liigutamine, näiteks kõndimine, kui seda tehakse vabal ajal mõnu pärast, mitte keset tööpäeva kiirustades, ja liigsöömisest hoidumine.

«Uuringud näitavad, et 50aastased, kes jooksevad pikki vahemaid, kasutavad ära energia, mida neil on vaja muuks otstarbeks,» ütles Axt. «Nad riskivad mälukaotusega. Neil on oht enneaegu seniilseks muutuda,» hoiatab ta innukaid tervisejooksjaid.

«Raiska tulutult ära pool oma vabast ajast. Naudi laisklemist,» soovitab Axt inimestele, kes tahavad kaua ja õnnelikult elada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing