Börsiülevaade: luubi all Eesti Telekom

26. aprill 2001, 09:45

USA uute majade loodetust parem müük märtsis tõstis nii siin kui sealpool suurt lompi elavates investorites usku, et USA majandus võib jalad alla saada.

Peale kahe päeva pikkust kasumivõtmist aktsiaturgudel võeti antud uudis rõõmuga vastu ning maailma aktsiaturud näitavad täna taas tugevnemise märke.

Osalistelt võib see tõsta ka kohalike investorite usku, kuigi peamiselt koondub täna investorite tähelepanu eilse Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> dividendiuudise kui täna ettevõtte poolt avaldatava esimese kvartali majandustulemuse ümber.

Eesti Telekomi aktsionäride poolt kaua aega oodatud uudis ettevõtte dividendide kohta sai eile võiduka lahenduse.

Ettevõtte nõukogu poolt kinnitatud 5,5 krooni suurune dividendimakse vastas turul valitsenud ootustele ja tõstis ettevõtte aktsia käivet kui ka hinda.

Börsipäeva ligi 9 mln kroonisest päevakäibest kuulus Eesti Telekomile ligi 6 mln. Palju andis sellele kaasa paar suuremat ostuhuvi näitavat plokktehingut, mis aitasid viia aktsia hinnanoteeringud kui ka hinna päevaga 1,4% ülespoole, 73,25 kroonini.

Ülejäänud turu kanda jäi eile vaid 3 mln krooni. Sellest suure osa moodustas raudselt paigale naelutatud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia.

Üleeile viimase pooleteise kuu kõrgeimal tasemeni kerkinud aktsia sulgus ka eile 139 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing