Linnavalitsus: Soome firma süüdistused on alusetud

26. aprill 2001, 17:19

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti projektijuhi Kaido Laanjärve sõnul on Soome firma Western Systems OY süüdistused kiipkaardikonkursi kätte mängimises ühele pakkujale alusetud, kuivõrd Riigihangete Ameti kinnitusel toimus konkurss vastavalt Riigihangete seadusele.

Ametile jääb selgusetuks, miks nimetatakse linna soosikuks Soome firma Intermarketing OY, kuigi antud ettevõte isegi ei osalenud kõnealusel konkursil, selle võitmisest rääkimata.

Projektijuht Kaido Laanjärv juhtis tähelepanu asjaolule, et esitatud protestidest lähtuvalt vähendati konkursi tingimustes süsteemi turvalisusele esitatavaid nõudeid. Kehtestatud tingimused olid kooskõlas nii seaduste kui rahvusvaheliste nõuetega. Konkursi võitjaks osutus Eesti firma Public Transport Systems AS.

Kahtlust tekitas ka asjaolu, et Western Systems OY toob oma etteheited ja süüdistused avalikkuse ette alles kuud kuud pärast väidetava rikkumise ilmsikstulekut.

Tallinna Autobussikoondis on teatanud, et nende esindajad pole kedagi segamini ajanud ning kohtumiste raames Soome firmade esindajatega pole väljendatud mingeid seisukohti konkursi kestmise või lõppemise kohta.

Ajakirjanduses ilmusid eile Western SystemsŽi juhataja Markus Rantapuu süüdistused, nagu oleks eelmise aasta sügisel ajanud Helsingisse saabunud Tallinna Autobussikoondise esindajad kogemata segamini Vilba 'soosiku' Intermarketingi ja ühe teise firma esindajad ning avaldasid teabe, nagu oleks konkurss juba mullu sügisel lõppenud ja selle võitjaks valitud Intermarketing OY.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing