Börsiülevaade: aktsiaturg stabiilselt tugev

03. mai 2001, 09:24

Tehnoloogiaindeks kerkimine kahe kuu kõrgeimale tasemele andis eile õhtul USAs kinnitust, et investorid usuvad, et majandus on kosumise teel ning ettevõtted hakkavad varsti näitama oma tulemuste paranemist. Vana majanduse kvaliteetaktsiad püsisid aga suhteliselt stabiilselt ajendatuna sellest, et peamiselt rabati kiirelt kukkunud tehnoloogiaaktsiaid, milledel on suurem tõenäosus kiiremini kosuma hakata.

Euroopa turgudel oodatakse stabiilset avanemist. Sama loodaks ka meie turult.

Ligi paarikümne miljoni kroonise päevakäibe juures domineerisid eile kohalikul turul kergelt kallinevad aktsiad.
Hästi läks eile Hansapanga <GR#EE.HP> aktsial, mis 6,6 mln kroonise käibe juures tugevnes 1,1%, 142,50 kroonini ehk tasemete alla, kus aktsia pendeldas viimati veebruari keskel kui teatati panga suuromaniku Swed-banka ja Ühispanga omaniku SEBi liitumisotsusest.

Hansapanga aktsiat toetavale esimese kvartali heale majandustulemustele tuli eile lisa reitinguagentuurilt Moody?s, kes teatas et seoses pankade finantstugevuse reitinguskaala laienemisega tõusis Hansapanga reiting ühe astme võrra.

Tehingute arvult oli konkurentsitult aktiivseim Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, näidates päeva jooksul väikest odavnemist ning sulgudes 77,50 kroonil ehk 0,3% üleeilsest madalamal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing