Haldusreform jätab Eestisse neli regiooni

09. mai 2001, 10:02

Siseministeeriumi asekantsleri Deiw Rahumägi sõnul võimaldab eile õhtul valitsuse poolt välja valitud radikaalne haldusreformi kava pärast kohalike omavalitsuste valimisi jätta Eestisse 15 maakonna asemel neli regiooni.

Valitsus valis eile kolme haldusreformi variandi vahel. Kas kõige radikaalsema, Eestisse 80-90 omavalitsust jätva kava välja valimine oli hea otsus?

See on küll maavanemate poolt välja pakutud variant, aga siseministeerium pole sellega veel väga palju tegelenud. Maavanemad vaatavad selle nüüd uuesti läbi.
See on seni kõige vähem läbi arutatud variant.

Kas see tähenda, et haldusreformi protsess hakkab taas venima?

Ei tähenda. Kolme nädala pärast peab valitsus haldusreformi kava kinnitama. Umbes 4-5 maavanemaga tuleb põhjalikumalt läbi rääkida. Kindlasti on nende hulgas ka Harju maavanem, sest radikaalne kava näeb ette Harjumaale 3 valda pluss Tallinna linn. Sellega ei saa kuidagi nõustuda.

Miks radikaalne kava on parem kui pehmem reform?

Need lähtuvad erinevatest filosoofiatest. Pehmem lähtub kogukonnast, radikaalsem majanduslikest põhimõtetest. Suuremal omavalitsusel on rohkem ressurssi, ta on parem partner Euroopa Liidule.

Kas radikaalne kava võimaldab tulevikus ka maakondi liita?

Arvan, et sismeinisteeriumil on kergem joonistada välja neli regiooni. Need on Tallinn, Jõhvi, Pärnu ja Tartu, kus niikuinii juba enamus asju toimub.

Millal võiks maakondade liitmine kõne alla tulla?

Pärast kohalike omavalitsuste valimisi. See jääb aastatesse 2003-2005.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing