Jüri Käol raudtee ostuks raha koos

11. mai 2001, 08:03

Eesti Raudtee erastaja Eesti poole Ganiger Investiga seotud firmade aastakäibeks kokku arvatakse kuni neli miljardit krooni ja enamik nende osalusega firmadest maksaksid müügi korral rohkem, kui Ganigeril raudtee ostuks vaja läheb, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui peaks homme vajaliku summa tasuma, siis me seda ka teeksime,? ütles NG Investeeringute juht Jüri Käo. ?Oleme raudtee erastamise protsessi nii pikalt ette valmistanud ja oma investeeringuid ning likviidsust selleks hoidnud.?

Baltic Rail Service?i (BRS) 44 protsendiga osapool, eestlaste Ganiger Invest peab raudtee eest maksma 200 miljonit krooni. Kumbki Ganiger Investi osa, NG Investeeringud ja Hexagon Grupp, peavad tasuma sada miljonit krooni. Ostusumma peab olema koos juuni lõpuks. Erastamislepingu allkirjastamisel kaks nädalat tagasi kandis BRS sada miljonit krooni juba üle, sellest 44 miljonit Eesti firmad.

?Ma ei oleks üllatunud, kui neil raha tegelikult pole, aga ei oleks ka väga üllatunud, kui selgub, et nad saavad selle raha õigeks ajaks kokku,? ütles raudtee erastamisel kaotajaks jäänud Raudtee Erastamise Rahvaaktsiaseltsi tegevjuht Rain Tamm.

Analüütikute hinnangul ei tohiks ka Hexagonil olla raske oma sadat miljonit krooni välja käia. Laenu saamiseks piisaks ühe analüütiku sõnul ainuüksi Säästumarketi müügist väidetavalt saadud 300 miljonist kroonist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing