Tartu ja Pihkva vahel algab kaubavedu

15. mai 2001, 08:44

Sel nädalal esitab Rein Kilgile kuuluv OÜ Laevatöö Pihkvale laevadega kaubaveo kava ja tõenäoliselt teeb firma lähinädalatel kümme kaubareisi Tartu ja Staro?inetsi vahel, tuues Venemaalt Eestisse puitu, kirjutab Tartu Postimees.

?Tartu ja Pihkva vahelise laevaliikluse taaselustamise osas valitseb praegu optimism ja suurem kindlus kui kunagi varem,? kinnitas läinud nädalal Pihkvat külastanud Tartu maavanem Jaan Õunapuu.

?Pihkva regiooni administratsiooni uus asekuberner Vladimir Blank on ettevõtmisest väga huvitatud,? lisas Õunapuu.

Ka juhul, kui Mart Laar ja Valentina Matvijenko jätavad juunisse kavandatud kohtumisel sõlmimata riikidevahelise veetranspordilepingu, teeb Laevatöö kindlasti kümme kaubareisi, lisas maavanem. ?Vladimir Blank on selle oma missiooniks võtnud.?

Esimese kümne reisiga tuleb Venemaalt Eestisse põhiliselt puit, vedu hakkab tõenäoliselt käima Staro?inetsi sadama kaudu ja laevad suunduvad Tartus Ropka sadamasse. ?Esialgu liigub kaup Venemaalt Eestisse, mitte vastupidi,? märkis Õunapuu.

Vladimir Blank tutvustas tartlastele ka võimalikke sadamakohti ja kaubaveoplatse, mida Vene pool saaks kasutada peamiselt puidu, turba ja liiva ladustamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing