Valitsus hakkab välja andma propagandalehte

15. mai 2001, 08:53

Valitsus hakkab oma tegevuse tutvustamiseks ja õigusaktide lahtiseletamiseks välja andma kaheksaleheküljelist lisa, mis ilmub koos Riigi Teatajaga, kirjutab SL Õhtuleht.

Valitsuse pressinõunik Priit Põiklik ütles, et tänasel valitsuse töönõupidamisel tutvustatakse kabinetile plaani panna keskeltläbi 30-40 korda kuus ilmuva Riigi Teataja juurde lisa, mis ilmuks keskmiselt kord või paar kuus. Lisas hakkab valitsus selgitama Riigi Teatajas ilmuvaid õigusakte. ?Kuna see on töönõupidamine, siis ma ei anna selle kohta mingeid selgitusi,? keeldus Põiklik kava täpsemalt kommenteerimast.

Praegu on internetis valitsuse koduleheküljel virtuaalne pressibüroo briifinguruum, mis kajastab muu hulgas riigijuhtide tegemisi, kommenteerib õigusakte ja seadusemuudatusi.

Põikliku sõnul on otsitud lahendust, kuidas saaks valitsuse tegevust selgitada inimestele, kellel ei ole interneti kasutamise võimalust, et ?ka tädi Maalil oleks valitsuse tegevuse kohta info olemas?, märkis Põiklik. ?Esiteks on valitsuse koalitsioonilepingus kirjas, et tuleb täpsemalt rahvale selgitada, mida valitsus teeb. Teiseks on avaliku arvamuse küsitlused näidanud seda, et rahvas tahab saada valitsuse tegevuse kohta üksikasjalikumat ja otsesemat informatsiooni. Kui Riigi Teataja avaldab lihtsalt õigusakte, siis on igal õigusaktil olemas ka seletuskiri.?

SL Õhtulehe andmeil on valitsuse pressibüroo palunud Riigi Teataja Kirjastusel teha kalkulatsioon, kui palju läheb maksma 8leheküljeline lisa, mis hakkaks ilmuma paralleelselt Riigi Teatajaga.

Meediaeksperdi Toomas Leito hinnangul kujuneb kaks korda kuus ilmuva 8leheküljelise valitsuse lisa maksumuseks 100 000 krooni kuus. ?Kõik oleneb sellest, kui suur on lisa tiraa? ja koosseis, aga odavamalt ei saa teha,? ütles Leito.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing