Kelami andunud toetajad kruvivad Isamaaliidus pinget

15. mai 2001, 08:07

Tunne Kelamit toetavad isamaaliitlased loovad erakonnas sisepingeid, kuna pole matnud maha mõtet, et Kelam võiks valimiste lõppvoorus taas presidendikandidaadiks tõusta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kelamit pooldava riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni liikme Vardo Rumesseni kinnitusel pole kandideerimisega seotud asjad lõplikult paigas, sest sügiseks võib veel palju juhtuda.

?Suur osa nendest, kes on Kelamit toetanud, ei ole valmis toetama Peeter Tulvistet. Pole jõudu, kes sunniks neid riigikogu liikmeid rohelist nuppu vajutama ja parteidistsipliinist kinni pidama,? rääkis Rumessen.

Rumesseni väitel on Kelami reetmine ja Jüri Mõisa ümber toimuv põhjustanud tõsise rahulolematuse Isamaaliidu sees. ?Mõlemal juhul manipuleeriti inimestega, kes on igapäevasest poliitikast kõrval. Kahetsusväärne on siin peasekretär Andres Ammase roll,? lausus ta. ?Reformierakonnale ja Mõõdukatele ärategemise vaim oli ka see, mis kergitas esile Tulviste ja see, mis hoiab veel Mõisa ametis.?

Isamaaliidu aseesimehe Mart Nuti sõnul lepiti enne suurkogu kokku, et aktsepteeritakse valikut. ?Kelami esitajana leian, et sellistest asjadest tuleb kinni pidada. Keegi erakonnas ei võida, kui jätkatakse eriarvamuste esitamist,? ütles Nutt.

?Mina usun siiralt Kelami suuremeelsusesse. Perspektiivitu on sõjakirvest üleval hoida siis, kui kandidaadid on selle omalt poolt maha matnud.? Oskust osata kaotada peaksid õppima kõik Eesti poliitikud, lisas Nutt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing