Autoteisaldaja pressib linnalt ja politseilt lisaraha

17. mai 2001, 08:24

Tallinna ainuke autoteisaldaja nõuab linnalt ja politseilt iga auto teisaldamise eest lisaks hinna piirmäärale 50 krooni, mida politsei peab väljapressimiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Politsei käest ei ole veel kellelgi õnnestunud midagi välja pressida ja vaevalt, et ka sel firmal,? ütles Tallinna politseiprefektuuri juht Jüri Kasesalu.

Kasesalu sõnul on praeguses teisaldamisfirma OÜ Klepter Grupi ja Tallinna politsei vahel sõlmitud lepingus kõik väga täpselt paika pandud ja teenusele pealemaksmisest seal juttu pole.

Kasesalu lisas, et Tallinna politseil pole eelarves sellisteks kuludeks raha ette nähtud.

OÜ Klepter Grupp AT juhatuse liikme Uno Paasi sõnul on riigi kehtestatud sundteisaldamise hinna piirmäär liiga väike, et firmal selle tööga tegeleda tasuks.

?Inimese käest me rohkem raha võtta ei tohi,? ütles Paas. ?Kuskil pole aga öeldud, et teenuse tellija, kas siis linn või politsei, ei tohi sellele juurde maksta.?

Paas märkis, et kui linn ja politsei tahavad, et autosid jätkuvalt teisaldataks, siis peaksid nad selleks ka raha leidma. Tema sõnul võiks linn ja politsei maksta teisaldamisteenusele lisaks 50 krooni auto kohta.

Tallinna abilinnapea Ants Leemetsa sõnul ei ole see reaalne, et linn hakkaks autode teisaldamisele peale maksma. ?Lihtsam on meil osta siis endale ise äravedamise auto, kui hakata nendega kauplema,? ütles Leemets. ?Kui nad ei ole enam nõus vedama, siis ütelgu leping üles ja küll me lahendame asja ilma nendeta.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing