Õpetajate palgatõus taas ohus

18. mai 2001, 08:01

Tuleva aasta riigieelarve kava jätab õpetajad lubatud palgatõusust ilma, sest rahandusministeerium tõmbas haridusministeeriumi lisaraha taotlusele kriipsu peale, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haridusminister Tõnis Lukase kinnitusel võitleb ta edasi selle nimel, et õpetajate palgad tuleval aastal vähemalt 15 protsendi võrra kasvaksid.

?See, et vajalikku raha rahandusministeeriumi kontrollnumbrites pole, tähendab, et küsimus läheb koalitsioonile otsustamiseks,? ütles Lukas. ?Loodan, et õpetajate palgad on koalitsiooni üks prioriteetidest.? Õpetajate töötasude suurendamise on oma eelarve-eelistusena käinud välja ka Lukase erakond Isamaaliit.

Kehra keskkooli arvutiõpetaja Uku Praksi sõnul on tegu piinliku olukorraga, sest valitsus on seda palgatõusu mitu korda lubanud.

?Ausalt öeldes viitab see sellele, et meid tahetakse alt tõmmata. Rõhutakse vist sellele, et õpetajaskond on kohusetundlik ja vähenõudlik rahvas,? rääkis Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) juhatusse kuuluv Praks. ?Kui tegime mõne aasta eest hoiatusstreigi, hakkasid asjad liikuma. Tundub, et taas tuleb natuke küüsi näidata.?

Praksi väitel peaks õige varsti kokku tulema EHLi juhatus, et edasist tegevuskava arutada. ?Tahaks uskuda, et ka minister suudab oma alluvate eest seista. Lukas on meile öelnud, et õpetajad väärivad paremat palka,? lausus ta.

Õpetajate 15protsendiline palgakasv nõuaks järgmisel aastast täiendavalt 200 miljonit krooni ja EHLi nõutud 20protsendiline tõus 280-300 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing