Kantsler taunib ETV kava saated juunis lõpetada

23. mai 2001, 08:05

Kultuuriministeerium peab emotsioonide ülekeemiseks Eesti Televisiooni tippjuhi Aare Urmi eileõhtust teadet, et pilt kaob ekraanilt jaanipäevaks, kirjutab Postimees.

?Ma ei arva, et asi nii hull on,? kinnitas eile õhtul Postimehele kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa. Tema hinnangul on valitsuse lubatud 37 miljoni krooni tagamisega hädavajalikumad kulud kaetud, ning Urmi avaldused on ennatlikud ja üliemotsionaalsed.

Ka rahandusminister Siim Kallas hindas eile, et valitsuse eilne otsus anda ETV-le laenugarantii 37 miljoni krooni ulatuses on piisav telekanali eetris püsimiseks.

?Alguses öeldi, et kui 77 miljonit ei saa, siis lülitame pildi välja,? rääkis Kallas. ?Nüüd öeldi, et kui 45 miljonit ei saa, siis lülitame pildi välja. Oletame, et ka 37 miljoniga pilti välja ei lülitata.?

ETV ekspeadirektori Toomas Lepa hinnangul on ETV jooksev eelarve ja Eurovisiooni korraldamine aga kaks täiesti eri asja, ning Urmi poolt pole õige nende sidumisega valitsusele survet avaldada. Valitsus on Eurovisiooni korraldamisele põhimõttelise jah-sõna öelnud ja vastavad summad plaanitakse järgmise aasta riigieelarvesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing