Tülitsev Otepää vald tõi Raidali tagasi võimule

25. mai 2001, 08:23

Otepää vallavolikogu kaks vaenutsenud leeri Maa ja Linna Liit ning Otepää Taassünd lõhkusid senise koalitsiooni, valides vallavanemaks Aivar Nigoli (35) ning volikogu esimeheks Jaanus Raidali (37), kirjutab Postimees.

Senine Otepää volikogu esimees, 1992.-1999. aastani Otepää linnapea toolil istunud Nigol (Maa ja Linna Liit) sai kümme toetushäält. Ülejäänud seitse rahvaasemikku valimisliidust Ühine Otepää hääletasid Antsla ekslinnapea ja Võrumaa omavalitsuste liidu esimehe Kurmet Müürsepa poolt.

Erinevalt Nigolist leidis aga volikogu esimeheks tõusnud Jaanus Raidal (Otepää Taassünd) viis toetajat ka Müürsepa pooldajate hulgast, saades kokku 15 häält. Kaks volinikku jätsid hääletamata.

Endine Tuleviku Eesti Erakonna esimees, nõukogude aja lõpul ning Eesti taasiseseisvuse alguses Otepää linnapea ning 1992-1995 riigikogu liikme ametit pidanud Jaanus Raidal kinnitas, et sündinud on laiapõhjaline koalitsioon. Liit haaravat kõik 17 volinikku ning lõpetavat 1996. aasta valimistest tänaseni kestnud omavahelised hõõrumised.

?Otepää vajas muutusi,? sõnas Raidal. ?Pinge ja vastasseis, mis siiamaani kestis, oli kõigile väga väsitav.?

Ühise Otepää volinik, Otepää vineeritehase soojamajandusspetsialist Ivari Viigimets kinnitas vastupidiselt Raidalile, et mingit laiapõhjalist koalitsiooni pole, sest Raidal valetas Ühisele Otepääle.

?Andsime viis häält Raidali poolt, sest meil oli kokkulepe, et Otepää Taassünni saadikud toetavad Kurmet Müürsepa kandidatuuri,? rääkis Viigimets. ?Paraku murdis Raidal sõna ja toetas Nigolit.?

1999. aasta valimistel Ühise Otepää nimekirjas kandideerinud Pühajärve Puhkekodu juhatuse liikme Jüri Korgi sõnul hääletasid viis Ühise Otepää saadikut Raidali poolt aga lihtsalt selleks, et külvata koalitsioonis segadust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing