Eesti korraldab Eurovisiooni lauluvõistluse igal juhul

25. mai 2001, 08:03

Ringhäälingunõukogu eilse otsuse kohaselt korraldab Eesti järgmisel aastal igal juhul Eurovisiooni lauluvõistluse, sest kõik vajalikud ametkonnad on oma nõusoleku andnud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?No kuidas ta siis ei saa Eestis toimuda, kui seda on kinnitanud valitsus ja rahandusminister Siim Kallas isiklikult, et vajalik raha ürituse läbiviimiseks leitakse,? lausus ringhäälingunõukogu (RHN) esimees Isamaaliitu kuuluv Tiit Sinissaar. ?Võin täie kindlusega kinnitada, et järgmise aasta Eurovisiooni lauluvõistlus toimub Eestis ja ei kusagil mujal.?

Rahvaliitu kuuluva RHNi liikme Villu Reiljani sõnul on RHN mures, et Eurovisiooni lauluvõistluse toimumise üle on tekkinud nii suur a?iotaa?.

?Kui oleks suudetud säilitada külma pead, poleks ilmselt üldse päevakorda tekkinud küsimus, et Eesti ei suuda korraldada Eurovisiooni,? ütles Reiljan.

Ühtlasi otsustas RHN eilsel erakorralisel istungil vabandada avalikkuse ees seoses tekkinud väärarusaamadega, mida võimendas ETV juhatuse esimehe Aare Urmi öeldu. Urm kinnitas avalikkusele, et kui valitsus ETV laenu ei garanteeri, Eesti Eurovisiooni lauluvõistlust ei korralda.

?Palume avalikkuse ees vabandust selle pärast, et Eesti Televisiooni juhatuse esimees Aare Urm on teinud eksitavaid, vasturääkivaid ja nii ETV, ringhäälingunõukogu kui kogu Eesti mainet kahjustavaid avaldusi,? lausus Sinissaar.

RHN kavatseb Urmiga kohtuda esmaspäeval ja tekkinud probleeme arutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing