Uusi hooneid kerkib Võrus kui seeni

29. mai 2001, 09:19

Tänavu on Võru linnavalitsus väljastanud juba 28 ehitusluba, kirjutab Võrumaa Teataja.

Kui mõned aastad tagasi oli Võru linnas peamiseks ehitustööde tellijaks linnavalitsus, siis nüüd hakkavad tooni andma eraettevõtted.

Linnavalitsuse ehitusnõuniku Märt Ploomipuu sõnul on ehitustegevuses jää liikuma hakanud mitmes mõttes. Positiivse näitena nimetab ta asjaolu, et kinnisvaraomanikud on asunud korrastama oma dokumentatsiooni, lammutatakse kõlbmatuid lobudikke ning renoveeritakse vanu hooneid.

?On väga hea märk, et tegutsema on hakanud ka korteriühistud. Mis aga eriti positiivne ? asju aetakse õiges järjekorras. Muidugi on ka erandeid, kuid nad ei ole enam igapäevane probleem,? ütles Ploomipuu.

?On hea meel, et kõik Võru ehitusettevõtted on endale koha leidnud ja kõik linnas ka ehitavad. Et ehitajatel tööd jätkub, näitab tänavu välja antud ehituslubade arv ? 28. Sellele tuleb kindlasti hüppeliselt lisa juunis,? iseloomustas Ploomipuu hetkeolukorda ja nimetas hiljuti valminud või lähiajal valmivaid suuri objekte: Timmi talukaubakeskus Kreutzwaldi-Vabaduse tänava nurgal, Wõro Kommertsi ärihoone Jüri tänaval, A ja O kauplus Kreutzwaldi-Vabaduse tänava nurgal, päästeameti depoohoone Räpina maanteel, Johnny kaubanduskeskus Vilja tänaval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing