Rahandusministeerium: majanduskasv oli oodatust kiirem

06. juuni 2001, 15:08

'Viimaste majandusuudiste valguses tundub I kvartali 5,1 % suurune majanduskasv isegi oodatust veidi kiirem,' öeldakse rahandusministeeriumi pressiteates. 'Arvasime, et transiidikasvu langus ja mõnede tööstusharude ekspordi vähenemine avaldab suuremat negatiivset mõju. Negatiivne uudis oli ka ehituse nõrk kasv esimeses kvartalis.'

Tootmise poolest on rahandusministeeriumi arvates kasvu taga tööstussektori suhteliselt kiire kasv (eriti jaanuaris ja vaatamata mõnede harude müügi langusele järgnevatel kuudel) ning teenindussektori areng.

Teeninduse harudest jätkus kaubanduse kasv. Seoses turistide arvu suurenemisega ja uute majutuskohtade tekkega kiirenes majutusteenuste müügi kasv.

Positiivset mõju avaldas tõenäoliselt ka telekommunikatsiooni- ja infotehnoloogiaturu edukas areng.

Kuigi eratarbimise kasv on võrreldes eelmiste kvartalitega pidurdunud, on see jae- ja hulgimüügi kasvunumbrite põhjal otsustades rahandusministeeriumi hinnangul siiski jäänud küllalt tugevaks.

Eratarbimise kasvu soodustas turism, samuti elanikkonna kasvanud sissetulekud, millele viitab keskmise palga tõus ning üksikisiku tulumaksu laekumise paranemine. Ka käibemaksu hea laekumine peegeldab majanduse päris head olukorda.

Rahandusministeeriumi poolt igakuiselt arvutatav majandusaktiivsuse indeks näitas eelmise aasta kiire majanduskasvu jätkumist veel jaanuarikuus, sealt alates on kasv stabiliseerunud viie protsendi lähedal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing