Erafirma taastab Tallinna?Aegna laevaliini

11. juuni 2001, 07:59

Erafirma taastab linna sihtasutuse raha toel juunikuus regulaarse laevaliikluse Tallinna ja Aegna vahel, pannes saarele sõitma 150 inimest mahutava laeva, kirjutab Postimees.

Laevaliiklust taastava Eurotrade Group OÜ esindaja Sulev Paakspuu ütles, et esialgne plaan oli 150 inimest mahutav laev tööle panna 15. juunil, kuid praegu pole kindel, kas reedest laev saarele sõitma läheb.

?Natukene on vaja dokumente ajada, veeteede ameti komisjon peab ka laeva veel üle vaatama,? lausus Paakspuu. Soomes remondis olnud ja praegu Monica nime kandev laev kündis mitmeid aastaid tagasi Tallinna ja Aegna vahet merd Kopliranna nime all.

Paakspuu sõnul on edasi-tagasipileti hind 100 krooni, pensionäridele ja õpilastele 70 krooni. Laev sõidab teisipäeval, neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval. Neljapäeval sõidab laev ka Naissaarele.

Paakspuu ütles, et Pirita silla juurest kailt startivas laevas on keskküte, siseruumidesse pannakse üles telekad, väljas saab istuda nii katuse all kui ka ligi 40kohalisel päikesetekil.

Tallinna Kesklinna valitsuse projektijuht Iiris Toots ütles, et laev hakkab käima peamiselt firma oma rahaga, väiksema osa kuludest hüvitab ka linna sihtasutus Homne Tallinn, kuhu on raha annetanud Tallinna Sadam. ?Kui saame teada, milline on regulaarse laevaliikluse järele nõudlus, ning see on piisavalt suur, siis hakkab linn tõenäoliselt liiklust otse toetama,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing