Pettur Angotti elamisluba heidab ametnikele varju

13. juuni 2001, 08:09

Hilisemaks erastamispetturiks ja USAs tagaotsitavaks osutunud Antonio Angotti sai sisejuurdluse kokkuvõtte kohaselt Eestis elamisloa ebaseaduslikult, kirjutab Postimees.

Reedeks saab siseministeeriumi sisekontrolli osakond kaante vahele kokkuvõtte, mis paljastab, kuidas USAs elanud Itaalia kodanikul ja Eesti Raudtee erastamises Rail Estonia meeskonnas osalenud Antonio Angottil kulus vaid üks päev, et 26. novembril 1999 saada Eestis kaheaastane elamisluba.

?Valitsuse määrus ei kehtesta keeldu teha otsus taotluse menetlusse võtmise päeval,? teatas eile KMA avalike suhete juht Merike Jürilo, lisades, et tema ametkonnal on kohustus otsustada välismaalasele loa andmine ühe aasta jooksul.

Ametniku-poolseks rikkumiseks peab siseministeeriumi sisekontroll aga seda, et elamisloa sai Angotti ilma, et oleks esitanud tõendit legaalse sissetuleku kohta.

?See tõend toodi KMAsse tagantjärele alles 1. detsembril 1999 ja see oli antud ühest USA firmast Tony Massei nimele,? rääkis siseministeeriumi avalike suhete juht Ilona Leib. ?Kui KMA asja uurima hakkas, toodi samal päeval uus tõend samast firmast ja siis juba Antonio Angotti nimele.?

Kes aga viis Angotti eest KMAsse legaalse sissetuleku tõendid? ?Meie andmetel tegi seda Tarmo Urb,? vastas Leib.

Postimehe andmeil on siseministeeriumi töötajad ja kaitsepolitsei uurijad teinud üksikasjalikult selgeks, milline kõrge riigiametnik helistas ühele KMA juhtkonna liikmele ja soovis Angotti küsimuse kiiret menetlemist ning kuidas see korraldus aste-astmelt allapoole liikus, kuni jõudis elamisloa andjani.

Distsiplinaarkorras ei saa siseministeerium enam ühtegi oma alluvat karistada, sest Angotti elamisloa juhtumist on möödunud rohkem kui aasta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing