Kipsis või unine autojuht riskib trahviga

13. juuni 2001, 08:09

Silmi kissitavad, väsinud, haiged või kipsis autojuhid riskivad kuni 530kroonise trahviga, sest valitsus kehtestas eile korra, kuidas liiklusele ohtlikke juhtimise tunnuseid tuvastada, kirjutab Postimees.

Tallinna liikluspolitsei juhtivinspektor Indrek Sirk pidas ülimalt oluliseks märkida, et uut korda ei loodud mingil juhul autojuhtide kimbutamiseks. ?Ärgu autojuhid otsigu selle tagant vandenõu, määruse idee pole tekitada uusi võimalusi nende trahvimiseks, vaid ikkagi muuta liiklust meile kõigile turvalisemaks,? selgitas ta.

Haigus- või väsimusseisundi tuvastamise korra väljatöötamisel osalenud Sirk pidi ajas vaid nädala jagu tagasi minema, et leida sobiv näide uue korra õigustuseks. Ta toetus eelmisel nädalal Randvere teel juhtunud liiklusõnnetusele, kus eakas autojuht kaotas sirgel teel sõites teadvuse ja leidis end kraavist.

?Selliseid äkilisest teadvuse kaotamisest tingitud õnnetusi on viimase pooleteise kuu jooksul olnud juba viis, mis kõik võinuks lõppeda väga tõsiste tagajärgedega,? lausus Sirk.

Ta sihtis sellele, et inimene ei tohi mingil juhul rooli istuda, kui tema süda on haige, ta kannatab langetõve või muu äkkhoona avalduva tõve küüsis.

Lisaks võitleb uus määrus selle eest, et rooli ei istuks kipsis jala või käega autojuhid, kellel võib tekkida probleeme sõiduki juhtimisega.

Samuti hakkab politsei kontrollima juhtide silmanägemist ehk vaatama, kas roolikeerajal on ninal prillid, kui sellekohane nõue on tema juhiloa tagaküljele kirjutatud.

Probleemseimaks peab Sirk aga autojuhil väsimuse tuvastamist. Seda raskendab tema sõnul see, et ainuüksi kokkupuude politseiga äratab paljud unised juhid kohe üles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing