Venemaad kontrollivad oligarhid

27. juuni 2001, 09:06

Paljud Boriss Jeltsini aegsed Vene poliitika rahahiiglased on suurelt areenilt lahkunud, kuid uusi ja aina kummalisemaid tekib juurde, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kaks juhtivat meediaärimeest Vladimir Gussinski ja Boriss Berezovski, kes poolteist aastat tagasi veel vene propagandamaastikku kontrollisid, pole kuidagi suutnud vastu hakata prokuratuuri justiitsterrorile ning redutavad endiselt välismaal.

Jeltsini ajastu oligarhidest läheb endiselt hästi neil metalli- ja kütusemiljardäridel, kes massimeediat kontrollida pole üritanud. Seega on Putin justkui andnud mõista - teile jäägu intriigid ja raha, aga rahva otsene ajupesu peab olema Kremli prioriteet.

Selline 'riigimehelik' suhtumine on avanud tee oligarhia tippu paljudele nii öelda riigiärimeestele. Näiteks Putini isiklik sõber sideminister Leonid Reiman on seotud tormiliselt arenevate mobiilsidefirmadega. Reimani osa äris on lihtne - tema soov või soovimatus mingit litsentsi kinnitada maksab isegi regionaalsete firmade puhul sadu miljoneid kroone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing