Belgia lubas ELi laienemisse suhtuda sama tõsiselt nagu Rootsi

06. juuli 2001, 14:03

1. juulist juba 11. korda Euroopa Liidu eesistujaks tõusnud Belgia Kuningriigi suursaadik Louis Mouraux tutvustas Eesti välisministeeriumi pressikeskuses Belgia eelistusi järgmise poole aasta jooksul.

Suursaadik rõhutas, et euro ladusa kasutuselevõtu, ELi rahvale lähemale toomise ja sotsiaalküsimustele suurema tähtsuse pööramise ning ELi tuleviku üle debati käivitamise kõrval kavatseb Belgia väga suurt tähelepanu pöörata ELi laienemisele. Seejuures lubas Belgia taga ajada mitte niivõrd kiirust peatükkide sulgemisel, kui rõhku panna kandidaatriikide kvalitatiivsele valmistumisele ELi astumiseks.

Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves avaldas lootust, et Eesti suudab Belgia eesistumise ajal sulgeda seitse peatükki ning et kandidaatriigid saavad liikmesriikide kõrval võrdselt kaasa rääkida ELi tuleviku üle peetavas debatis.

Asi läheb põnevaks, sest järelejäänud peatükid on eriti tundlikud nii kandidaat- kui liikmesriikidele. Samuti selgub nüüd, kas Eesti jt esimese grupi riikide langemine 1,5 aastat hiljem alustanutega ühe pulga peale näitab tõesti nende kehvust või on see ajutine nähtus, ütles Eesti välisminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing