Börsiülevaade: börs tugev, kuid väga loid

10. juuli 2001, 14:28

Kasumihoiatused nii siin kui sealpool suurt lompi ei suutnud ka täna Tallinna börsil noteeritud aktsiatele liiga teha. Veidi kaldus investorite meeleolu positiivsele lainele, mille tulemusena täna kaubeldud aktsiad näitasid suures osas ülespoole liikumist.

Kui eile suutis investorite huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu börsipäeva käibe 14 mln kroonini välja upitada, siis tänast 2,5 mln krooni suurust käivet kommenteerides võib ainult öelda, et börsil valitses suur suvi.

Kuid suve ei saa börsil jätkuda mitte eriti kauaks, kuna järgemisel neljapäeval ja reedel tehakse teatavaks Eesti Telekomi ja Hansapanga majandustulemused.
See võiks puhkuselt ja rannast ära meelitada ka osa investoreid ja tõsta mõningal määral aktsiatega kauplemise aktiivsust.

Veidi võiks kauplemist ergutada ka välisturgudel homme Yahoo! ja Motorola`ga peale hakkav teise kvartali majandustulemuste avaldamise periood. Seda aga ainult siis, kui sealt turu jaoks suuri üllatusi tuleb.

Tänase väljasurnud börsi käibeliider on erastamisväärtpaber <GR#EE.EVP>, mis andis 12 tehingu käigus ligi miljon krooni käibe. Väärtpaberhind kerkis 1,7%, 60 sendini ehk tasemeni kust ta kaks kuud tagasi kiiret langust alustas.

Hansapanga aktsia kerkis täna 152,75 kroonini ehk 0,8%.
Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus sarnaselt eilsega 72 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing